Boisko jak malowane, czyli nowy wielofunkcyjny obiekt przy Bukowej

dsc08570

Sztuczna, przyjazna dla zdrowia nawierzchnia, profesjonalne oświetlenie, pełnowymiarowa płyta boiska, tablica świetlna, miejsca dla publiczności, monitoring, parking a obok „Orlik” z boiskiem do koszykówki oraz szatnie. Do tego pierwsza reprezentacja Danii w futbolu amerykańskim zachwycona warunkami do treningu. Opis obiektów sportowych na zachodzie Europy? Nie, mowa o nowym boisku SALOS Św. Jana Bosko, które zostało otwarte 15 sierpnia przy ulicy Bukowej w Rumi. „To jest mój pierwszy raz w Polsce, mam nadzieję, że nie ostatni. Zostaliśmy tutaj bardzo serdecznie przyjęci, wszyscy są dla nas bardzo mili i pomocni. Mam nadzieję, że boisko na jakim zagramy w sobotę [mecz towarzyski przeciwko kadrze Polski, który odbył się w Cetniewie – red.], będzie tak samo perfekcyjnie przygotowane, jak to tutaj w Rumi. Rumia – dziękujemy” – mówił nam wyraźnie zachwycony główny szkoleniowiec Duńczyków Lars Carlsen. A my jesteśmy mocno zbudowani, tak szczerymi pochwałami od głównego trenera jednej z najlepszych reprezentacji w Europie w swojej dyscyplinie.

rumia_2016-45

Fundusze na obiekt zostały pozyskane z Ministerstwa Sportu i Turystki, a wartość projektu sięga kwoty prawie dwóch milionów złotych. Boisko będzie zarządzane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Jest to kolejna już inwestycja w infrastrukturę sportową w mieście.

„Pojawiają się zarzuty, że za dużo budujemy boisk. Chciałbym wyraźnie podkreślić, że budujemy obiekty sportowe z myślą o najmłodszych mieszkańcach Rumi. Tak, żeby wolne chwile spędzali aktywnie na świeżym powietrzu, a nie przed komputerem czy telefonem w dłoni”- tłumaczy Przewodniczący Rady Miasta Ariel Sinicki.

Podpisujemy się pod słowami pana Radnego obiema rękoma [a nawet nogami! ;)].
To prawda, dzięki kolejnym inwestycjom, infrastruktura sportowa w naszym mieście jest naprawdę w świetnej formie. Młodym sportowcom nie pozostaje nic innego jak tylko szlifować swoje talenty pod okiem trenerów.

dsc00204

PS Swoją drogą, nasze żarty o „rumskim Błaszczykowskim” zaczynają brzmieć coraz poważniej! 😉

Więcej materiałów z treningu futbolistów oraz otwarcia boiska znajdziecie w linkach poniżej:

http://um.rumia.pl/2016/08/16/dzien-patrona-rumi-i-otwarcie-boiska-wielefunkcyjnego-salos-sw-jana-bosko/

Skrót meczu: https://www.youtube.com/watch?v=OcdpS7uhERs

Reklamy